top of page

Mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása

GINOP-1.2.16-22

Hamarosan beadható a KKV-k technológiafejlesztését célzó mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása (GINOP-1.2.16-22) pályázat. A felhívás célja a technológiai felkészültség és az erőforrás-hatékonyság javítása, ezáltal pedig a versenyképesség és a termelékenység támogatása.

Támogatást igénylők köre:

  • mikro-, kis- és középvállalkozások, kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, kettős könyvvitelt vezető egyéni cégek.;

  • a fejlesztés megvalósulásának helyszíne a támogatást igénylő bejegyzett magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet, Budapest és Pest megye kivételével;

  • a megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtását megelőző 60. napnál korábban kell a támogatást igénylő székhelyeként, telephelyeként vagy fióktelepeként bejegyzésre kerülnie.

Sajnos nem nyújtható támogatás azon vállalkozásoknak, akik fejlesztési igényeiket Budapest vagy Pest megye területén valósítanák meg.

A támogatás jellege, mértéke:

A támogatás visszatérítendő támogatás, azonban a kötelező vállalások teljesítése esetén a támogatás részben vagy teljes mértékben vissza nem térítendővé alakul.

A támogatás összege: 10 millió Ft – 200 millió Ft.

A támogatás mértékét a támogatást nyújtó szerv határozza meg, de befolyásolja a támogatási kategória és a fejlesztés helyszíne is. A regionális támogatás esetében az Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld és Dél-Dunántúl régiókban a mikro- és kisvállalkozások 70%-os támogatási intenzitással, a középvállalkozások pedig legfeljebb 60%-os támogatási intenzitás mellett igényelhetik a támogatást. A Közép-Dunántúl és a Nyugat-Dunántúl régiókban a mikro- és kisvállalkozások 50%-os támogatási intenzitással, a középvállalkozások pedig legfeljebb 40%-os támogatási intenzitás mellett igényelhetik a támogatást.

Tehát a GINOP-1.2.16-22 pályázatban legalább 30% önerő mértéke szükséges (70%-os támogatási intenzitás esetén). Azonban a támogatás elnyerése esetén akár 100% előleg igényelhető, azaz legfeljebb 200 millió Ft.

A technológiafejlesztési pályázat keretében támogatható tevékenységek:

Kötelezően megvalósítandó tevékenység

  • technológiafejlesztés (eszköz, hardver, szoftver, üzleti felhőszolgáltatás, licence, know-how)

Önállóan nem támogatható, de minimum 1 választandó tevékenység

  • épület építés, bővítés, átalakítás (max. a projekt 70 %-a)

  • tanácsadási szolgáltatások: (max. a projekt 20 %-a és max. 50 m. Ft)

  • képzési szolgáltatások (max. a projekt 20 %-a a tanácsadással együttvéve és max. 20 millió Ft)

  • eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how (max. a projekt 10%-a)

  • megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása (max. a projekt 50 %-a)

Kötelező vállalások:

A projekt fizikai befejezésére legfeljebb 24 hónap áll rendelkezésre. A projekt fizikai befejezésétől számított 3 évig a pályázó Fenntartási kötelezettséget vállal. A támogatást igénylő vállalja, hogy termelő/szolgáltató tevékenységéhez kapcsolódóan korszerű vállalati technológiai megoldásokat alkalmaz.

Kizáró tényezők:

  • A fejlesztési igény Budapest vagy Pest megye területén valósulna meg;

  • A pályázó támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) lezárt éves beszámolója alapján a saját tőkéje negatív, vagy a a törzstőke (alaptőke) a jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent.

  • a Felhívásra benyújtott támogatási kérelemben rögzített projekt elszámolható összköltsége meghaladja a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), lezárt, teljes éves beszámoló szerinti árbevétel kétszeresét;

  • A vállalkozással szemben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), illetve az elődszervezete az APEH által indított végrehajtási eljárás van folyamatban a támogatási kérelem benyújtásának időpontjában;

  • A beruházást, illetve a fejlesztést olyan ingatlanon (saját, lízingelt vagy bérelt) kívánja megvalósítani a pályázó, amely a támogatási kérelem benyújtásakor nem per, – és igénymentes, kivéve, ha a támogatást igénylő az igény jogosultja.

bottom of page